Finance.ua
Назва емітентаАкцiонерне товариство закритого типу `Золоте Руно`
Код за ЄДРПОУ00306874
Організаційно-правова формаЗАТ

Текстова частина

Висновок аудитора

Аудиторською фiрмою `Донбас-Аудит` (свiдоцтво про внесення до Реєстру суб`єктiв аудиторської дiяльностi 0474 вiд 26.01.2001 р.) на пiдставi договору 44 вiд 29.08.2006 р. проведена перевiрка фiнансово-господарської дiяльностi АТЗТ `Золоте Руно` за перiод з 01.01.2005 р. по 31.12.2005р.
Ми перевiрили доданi до висновку бухгалтерський баланс АТЗТ `Золоте руно` станом на 31.12.2005 р. та вiдповiдний звiт про фiнансовi результати, якi показують змiни фiнансового стану за 2005 р., а також установчi документи, Головну книгу, журнали-ордери, оборотно-сальдовi вiдомостi, первинну бухгалтерську документацiю, касовi документи, виписки банку, податкову звiтнiсть за 2005 р.
Вiдповiдальнiсть за цю звiтнiсть несе управлiнський персонал пiдприємства.
В нашi обов`язки входить представлення висновку на основi даних аудиторської перевiрки цiєї звiтностi.
Ми проводили аудит у вiдповiдностi з Мiжнародними стандартами аудиту. Цi стандарти зобов`язують нас планувати та виконувати аудит таким чином, щоб забезпечити достатню впевненiсть у тому, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих перекручень. Аудит передбачає вивчення, на вибiрковiй основi, документiв, що пiдтверджують суми та вiдомостi, якi розкрито у фiнансових звiтах. Також аудит включає вивчення принципiв бухгалтерського облiку за значних оцiнок керiвництва i загального облiку за значних оцiнок керiвництва i загального оформлення фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що проведений нами аудит надає нам достатню пiдставу для висловлення нашої думки.
Аудиторський висновок складено у вiдповiдностi до `Вимог до аудиторського висновку та довiдки про фiнансовий стан, якi подаються у Державну комiсiю з цiнних паперiв та фондового ринку` 5 вiд 25.01.2001 р. у редакцiї Рiшення ДКЦПФР вiд 17 листопада 2004 року 484.
На нашу думку, фiнансовi звiти об`єктивно в усiх суттєвих аспектах розкривають iнформацiю про `Основнi засоби`: їх наявнiсть, класифiкацiю, оцiнку, станом на 31.12.2005 року, вiдповiдно до вимог П(С)БО 25 `Фiнансовий звiт суб`єкта малого пiдприємництва` та П(С)БО 7 `Основнi засоби`.
На нашу думку, перевiренi фiнансовi звiти, що додаються, достовiрно в усiх суттєвих аспектах вiдображають iнформацiю про `Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї`, вiдповiдно до вимог П(С)БО 12 `Фiнансовi iнвестицiї` та П(С)БО 25 `Фiнансовий звiт суб`єкта малого пiдприємництва` .
Ми не спостерiгали за проведенням рiчної iнвентарiзацiї товарно-матерiальних запасiв, тому що дата її проведення передувала початку аудиторської перевiрки. Ми не змогли перевiрити кiлькiсть товарно-матерiальних запасiв за допомогою iнших аудиторських процедур.
За нашою думкою, за винятком коригувань (при наявностi таких), якi могли б стати необхiдними, якби ми змогли перевiрити кiлькiсть товарно-матерiальних запасiв, фiнансовi звiти подають достовiрно у всiх суттєвих аспектах iнформацiю про `Запаси`, вiдповiдно вимогам П(С)БО 25 `Фiнансовий звiт суб`єкта малого пiдприємництва` та П(С)БО 9 `Запаси`.
На нашу думку, перевiренi фiнансовi звiти справедливо й достовiрно вiдображають стан `Поточної дебiторської заборгованостi` АТЗТ `Золоте руно`, станом на 31.12.2005 року, вiдповiдно до вимог П(С)БО 25 `Фiнансовий звiт суб`єкта малого пiдприємництва` та П(С)БО 10 `Дебiторська заборгованiсть`.
На нашу думку, перевiренi фiнансовi звiти, що додаються, достовiрно, в усiх суттєвих аспектах вiдображають iнформацiю про наявнiсть грошових коштiв станом на 31.12.2005 року та їх рух за рiк, що скiнчився, вiдповiдно до вимог П(С)БО 25 `Фiнансовий звiт суб`єкта малого пiдприємництва` .
На нашу думку, доданi фiнансовi звiти, достовiрно, в усiх суттєвих аспектах вiдображають стан `Поточних зобов`язань за розрахунками` станом на 31.12.2005 року, вiдповiдно до вимог П(С)БО 25 `Фiнансовий звiт суб`єкта малого пiдприємництва` та П(С)БО 11 `Зобов`язання`.
На нашу думку, перевiренi фiнансовi звiти подають справедливо й достовiрно нформацiю про `Статутний капiтал`, вiдповiдно до вимог П(С)БО 25 `Фiнансовий звiт суб`єкта малого пiдприємництва`.
Станом на 31.12.2005 року Статутний капiтал становить 164124 грн. Статутний капiтал розподiлено на 164124 шт.простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 1 грн. кожна.
Протягом звiтного року випуску акцiй не було.
Станом на 31.12.2005 року заявлений розмiр Статутного капiталу сплачено повнiстю.
На нашу думку, перевiренi фiнансовi звiти подають справедливо i достовiрно iнформацiю про `Iнший додатковий капiтал`, вiдповiдно до вимог П(С)БО 25 `Фiнансовий звiт суб`єкта малого пiдприємництва` .
На нашу думку, доданi фiнансовi звiти подають справедливо i достовiрно iнформацiю про `Нерозподiлений прибуток`, вiдповiдно до вимог П(С)БО 25 `Фiнансовий звiт суб`єкта малого пiдприємництва`.

Ми провели аудиторську перевiрку балансу АТЗТ `Золоте руно`, який додається, станом на 31 грудня 2005 року, а також перевiрку звiту про фiнансовi результати за рiк, що минув на зазначену дату. Вiдповiдальнiсть за цi фiнансовi звiти несе управлiнський персонал пiдприємства. Ми несемо вiдповiдальнiсть за висловлення думки щодо цих фiнансових звiтiв на пiдставi аудиторської перевiрки.
Ми не спостерiгали за проведенням рiчної iнвентарiзацiї товарно-матерiальних запасiв, тому що ця дата передувала початку аудиторської перевiрки. Ми не змогли перевiрити кiлькiсть товарно-матерiальних запасiв за допомогою iнших аудиторських процедур.
За нашою думкою, за винятком коригувань (при наявностi таких), якi могли б стати необхiдними, якби ми змогли перевiрити кiлькiсть товарно-матерiальних запасiв, фiнансова звiтнiсть представляє достовiрно в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан АТЗТ `Золоте руно` на 31 грудня 2005 року, а також результат його дiяльностi та рух грошових коштiв за минулий рiк, згiдно до Закону України `Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi` 996/XIV вiд 16.07.1999 року, а також затверджених Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку в Українi.

Аналiз показникiв фiнансового стану АТЗТ `Золоте руно`.
Аналiз лiквiдностi пiдприємства здiйснюється шляхом розрахунку таких показникiв(коефiцiентiв): коефiцiента покриття, коефiцiента швидкої лiквiдностi, коефiцiента абсолютної лiквiдностi та чистого оборотного капiталу.
1.Коефiцiент загальної лiквiдностi (покриття) розраховується як вiдношення оборотних активiв до поточних зобов`язань пiдприємства та показує достатнiсть ресурсiв пiдприємства, якi можуть бути використанi для погашення його поточних зобов`язань. На кожну гривню зобов`язань АТЗТ `Золоте руно` має 247 гривень 20 копiйок лiквiдних коштiв. Коефiцiент вище нормативного 1.0 .
2. Коефiцiент швидкої лiквiдностi розраховується як вiдношення найбiльш лiквiдних, оборотних засобiв (грошових засобiв та їх еквiвалентiв,поточних фiнансових iнвестиций та дебiторської заборгованiстi). Вiн вiдображає платiжнi можливостi пiдприємства щодо сплати поточних зобов`язань за умови своєчасного проведення розрахункiв з дебiторами. Коефiцiент (246,88) више теоретичного ( 0,6-0,8), тобто 24688% короткотермiнових зобов`язань може бути негайно сплачено за рахунок надходжень по розрахункам з клiєнтами.
3. Коефiцiент абсолютної лiквiдностi обчислюється як вiдношення грошових засобiв та їхнiх еквiвалентiв та поточних фiнансових iнвестицiй до поточних зобов`язань.
Коефiцiент абсолютної лiквiдностi (236,76) показує, яка частина боргiв пiдприємства може бути сплачена негайно. Таким чином, 23676% короткотермiнових зобов`язань може бути негайно сплачено за рахунок грошових коштiв.
4. Чистий оборотний капiтал розраховується як рiзниця мiж оборотними активами пiдприємства та його поточними зобов`язаннями. Його наявнiсть та величина свiдчать про спроможнiсть пiдприємства сплачувати свої поточнi зобов`язання та розширювати подальшу дiяльнiсть. К= 1206,2.
Аналiз платоспроможностi (фiнансової стiйкостi) пiдприємства здiйснюється за даними балансу пiдприємства, характерiзує структуру джерел фiнансування ресурсiв пiдприємства, ступiнь фiнансової стiйкостi та незалежностi пiдприємства вiд зовнiшнiх джерел фiнансування дiяльностi. Аналiз платоспроможностi (фiнансової стiйкостi) пiдприємства здiйснюється шляхом розрахунку таких показникiв( коефiцiентiв) : коефiцiента платоспроможностi (автономiї), коефiцiента фiнансування, коефiцiента забезпеченостi власними оборотними засобами та коефiцiента маневреностi власного капiталу.
1. Коефiцiент фiнансової стiйкостi (платоспроможностi або автономiї) розраховується як вiдношення власного капiталу пiдприємства до пiдсумку балансу пiдприємства i показує питому вагу власного капiталу в загальнiй сумi засобiв, авансованих у його дiяльнiсть.
Чем вище значення коефiцiента, тим краще фiнансове положення, Через те що коефiцiент (0,996) вище теоретичного (0,5), фiнансування дiяльностi пiдприємства в основному здiйснюється за рахунок власних коштiв.
2.Коефiцiент структури капiталу ( фiнансування) розраховується як спiввiдношення залучених та власних коштв та характерiзує залежнiсть пiдприємства вiд залучених коштiв. К=0,004. На 1 гривню власних коштiв припадає 0,4 копiйки залучених коштiв.
3.Коефiцiент маневреностi капiталу показує, яка частина власного капiталу використовується для фiнансування поточної дiяльностi , тобто вкладена в оборотнi засоби, а яка капiталiзована.
Коефiцiент маневреностi власного капiталу розраховується як вiдношення чистого оборотного капiталу до власного капiталу. К=0,91.
Маючи на увазi розрахованi значення показникiв лiквiдностi, можна зробити висновок, що пiдприємство не вiдчувало нестачу лiквiдних активiв, зокрема грошових коштiв.
Аналiз платоспроможностi показав, що для фiнансування ресурсiв пiдприємства використовуються в бiльшiй мiрi власнi кошти.
Перевищення суми дебiторської заборгованостi над кредиторською говорить про те, що протягом звiтного року пiдприємство не вiдчувало проблеми з платоспроможнiстю.
Коефiцiенти рентабельностi пiдприємства мають вiд`ємне значення через те, що пiдприємство у звiтному роцi є збитковим.
Для пiдвищення рентабельностi пiдприємства, необхiдно пiдвищити ефективнiсть використання активiв та власного капiталу.

Інша інформація

Акцiонерне товариство закритого типу (АТЗТ) `Золоте руно` створено шляхом реорганiзацiї колективного пiдприємства Донецької фiрми `Золоте руно` в акцiонерне товариство закритого типу `Золоте руно`. Акцiонерне товариство закритого типу `Золоте руно` є правонаступником прав та обов`язкiв колективного пiдприємства Донецької фiрми `Золоте руно`. Зареєстровано товариство виконкомом Кiровської райради м.Донецька рiшення 364 вiд 20.09.1993р. Мiсцезнаходження товариства м.Донецьк, вул.Бахметьєва, 24
Пiдприємство спецiалiзувалось на виробництвi та реалiзацiї пряжи та хiмiчних волокон трикотажного та ткацького призначення ( у тому числi вовняної,напiввовняної,акрилової,фасонної), а також на виробництвi та реалiзацiї трикотажних виробiв.
Метою створення пiдприємства було насищення ринку споживачив у товарах та послугах , а також одержання максимального прибутку. Головна мета за останнi роки досягнута не була. Тому на загальних зборах акцiонерiв було вiрiшено, що можна максимально досягти поставленої задачi шляхом створення двох спецiалiзованих пiдприємств,одне з яких буде займатись виключно виробництвом пряжi, а друге - трикотажних виробiв. За рiшенням загальних зборiв ( протокол 2/2001 вiд 16.08.2001) АТЗТ `Золоте руно` було реорганiзоване шляхом видiлення з нього закритого акцiонерного товариства `Золоте руно-Донецьк` . У зв`язку з тим, статутний фонд товариства зменшився. Змiни було зареєстровано виконкомом Кiровської райради м.Донецька рiшення 501/5 вiд 22.08.2001 р.
Тепер пiдприємство спецiалiзується на виробництвi трикотажних виробiв та реалiзацiї вовняної,напiввовняної, акрилової, фасонної пряжi та трикотажних виробiв. Виробництво складається з трикотажного цеху. Основнi постачальники сировини знаходяться: вовна- в Українi, нiтроновий джгут- республiка Бiлорусь.
Основними споживачами продукцiї є трикотажнi пiдприємства України у мiстах: Харкiв, Одеса, Київ, Днiпропетровськ, а також приватнi пiдприємства та особи. Ведеться пошук нових споживачiв пряжi на Українi, Росiї та у країнах дального зарубiжжя. Пiдприємство приймає участь у ярмарках, виставках,рекламує свою продукцiю.
Держава акцiй товариства не має ( оренда з викупом повнiстю за власнi кошти). Засновниками товариства є фiзичнi особи-громадяни України. Облiгацiй, привiлейованих акцiй та акцiй на пред`явника товариство не випускало. Станом на 31.12.2005 р. статутний капiтал становить 164124 грн., сплачений повнiстю, його розподiлено на 164124 штук простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 1,00 грн. кожна.
Перше свiдоцтво про реєстрацiю випуску акцiй було отримано 27.02.1997 р. за 181/1/197 на суму 1586163 грн. у кiлькостi 1586163 штук простих iменних акцiй номiналом 1,00 грн кожна. Донецьким теруправлiнням ДКЦПФР було здiйснено обмiн свiдоцтв на нове ( у зв`язку з формою випуску акцiй) за 258/05/1/98 вiд 25.08.1998 р. на суму 1586163 грн.у кiлькостi 1586163 штук простих iменних акцiй номiналом 1,00 грн кожна, форма випуску- документарна.
У зв`язку з вищезазначеною реорганiзацiєю товариства було отримане нове свiдоцтво про реєстрацiю випуску акцiй за 469/1/01 вiд 26.09.2001 року на суму 164124 грн. у кiлькостi 164124 штук простих iменних акцiй номiналом 1,00 грн кожна, форма випуску - документарна.
Дивiденди за 2005 р. не нараховувались та не виплачувались згiдно з рiшенням загальних зборiв в зв`язку зi збитками.
Єдиним джерелом фiнансування є оборотнi засоби (нерозподiлений прибуток). Кредитiв товариство не отримувало. Усi договори на кiнець звiтного перiоду виконанi, державних замовлень немає. Майно пiдприємства не знаходиться пiд заставою, обмежень на його використання немає.
Подiї пiсля дати балансу, якi б могли вплинути iстотним чином на фiнансове становище пiдприємства, не вiдбувались.