Finance.ua
Назва емітентаВАТ "Ясинуватський машинобудiвний завод"
Код за ЄДРПОУ00211197
Організаційно-правова формаВАТ

Опис бізнесу

Основні фактори, що впливають на діяльність емітента

Группа факторівОпис проблемСтупінь впливу на діяльність емітента*Які зміни, що прогнозуються, мають вплинути на підприємство
незначний впливсередній впливзначний вплив
ПолітичніНестабiльне полiтичне становище.   Змiни не прогнозуються. 
Фінансово-економічніЗмiна державних правил та зростання податкового пресу.   Реформа бухгалтерського та податкового облiку. 
Виробничо-технологічніНесвоєчасне постачання комплектуючих.   Налагодження господарських зв'язкiв. 
СоціальніНапруженiсть iз занятостю в регiонi.   Створення нових робочих мiст. 
ЕкологічніТяжкий екологiчний стан в країнi.   Удосконалення природоохорон. законодавства. 
Примітки

*У відповідній графі проставляється помітка "Х".

Інформація про найбільш впливових конкурентів з основної продукції

Найменування продукції (виду продукції)*Найменування конкурентаКраїна походження конкурентаСтупінь конкуренції**
незначний впливсередній впливзначний вплив
Прохiдницькi комбайни ЗАТ "Ново-Краматорський машзавод" Україна   
Прохiдницькi комбайни Горл. машинобуд. з-д iм. Кiрова Україна   
Прохiдницькi комбайни Копiйський машинобуд завод Росiя   
Прохiдницькi комбайни Ясногiрський машинобуд. завод Росiя   

*До переліку заносяться дані про продукцію (товари, роботи, послуги), обсяги реалізації якої становлять 10% та більше від загального обсягу реалізації.
**У відповідній графі проставляється помітка "Х".

Інформація про основну продукцію, що виробляє (послуги, що надає) емітент

Найменування продукції (виду продукції)*Торгові марки, під якими здійснюється збут продукціїПатентний та інший правовий захист продукції (винаходи та ліцензії, які використовуються в продукції)Код товару (товарної групи) за ТНЗЕД**Одиниця виміруОбсяг виробництва в натуральних одиницяхОбсяг виробництва у грошовому виразі (у діючих цінах) (тис.грн.)Чистий доход (виручка від реалізації за звітний період) ) (тис.грн.)
Прохiдницькi комбайни ПК-8МА, КСП-32, КСП-33, КСП-22, КСП-21, КСП-35, КСП-43 немає немає шт. 55.000 84464.300 67571.100 
Машини рiзнi 1ППН-5Я, ДД3-4, КДР--6 немає немає шт. 11.000 1847.400 1477.900 
Запаснi частини немає немає немає тис. грн. 0.000 18137.200 14509.800 
Iншi товари (послуги ) :     0.000 36648.100 42978.900 
Інші товари (послуги):0.000 0.000 
Усього:141097.000 126537.700 

*До переліку заносяться дані про продукцію (товари, роботи, послуги), обсяги реалізації якої становлять 10% та більше від загального обсягу реалізації (у вартісному виразі).
**ТНЗЕД - "Товарна номенклатура зовнішньоекономічної діяльності".

Інформація про сировинну базу та основні характеристики споживачів продукції (послуг) емітента та розподіл споживачів за регіонами України та зовнішніх ринках

Найменування продукції (виду продукції)*Сировинна база для виробництва (Україна, країни СНД, зарубіжжя)**Доля в загальному обсязі реалізації (за регіонами) (%)
УкраїнаКраїни СНД та БалтіїКраїни дальнього зарубіжжя
Прохiдницькi комбайни, рiзнi машини, запаснi частини Україна 51.000 45.500 3.500 
Усього:51.000 45.500 3.500 

*До переліку заносяться дані про продукцію (товари, роботи, послуги), обсяги реалізації якої становлять 10% та більше від загального обсягу реалізації.
**Заповнюють емітенти, які займаються виробництвом.

Стисла історія підприємства, важливі події його розвитку

В 1945 р. Всесоюзний Комiтет Оборони прийняв рiшення про будiвництво у Ясинуватiй машинобудiвного заводу, який вже в 1947 роцi випустив свою першу продукцiю. Це були будiвельнi та самохiднi баштовi крани, в яких мала велику потребу країна для вiдновлення зруйнованого господарства. Ось уже на протязi 5 десятирiчь Ясинуватський машинобудiвний завод тiсно пов'язаний з вугiльною, машинобудiвною, хiмiчною та iншими галузями промисловостi.
За цi роки заводом виготовлено та поставлено народному господарству бiльш нiж 3000 прохiдницьких комбайнiв двадцяти чотирьох типiв, починаючи з ШБМ-2 та "Ясинувата-2М" та закiнчуючи комбайнами: 4ПП-2М, ПК-8, 4ПП-2СМ, КСП-21, КСП-32, сiм прохiдницьких лебiдок, триста дробарно-закладочних комплексiв "Титан", бiля двохсот дробарок, комбайни типу КВ для проведення вертикальних та похилих виробок, комплекси для проходки стовбурiв шахт типу КС та бурильнi установки БУКС, тисячи тон рiзного збагачувального, химiчного та iндивiдуального обладнання. Продукцiя пiдприємства постачалась у 17 країн свiту. Завод є єдиним пiдприємством у СНД по виготовленню унiкальних механiзованих комплексiв для проходки та будiвництва тонелiв рiзноманiтного призначення.
Акцiонерне товариство вiдкритого типу "Ясинуватський машзавод" створено у сiчнi 1995 року по наказу
4564 Донецького РВ ФДМ України вiд 30.12.94 р. шляхом перетворення орендного пiдприємства "Ясинуватський машзавод". ВАТ "Ясинуватський машзавод" зареєстровано рiшенням Ясинуватського МВК 10.01.95 р.
У 1996 р. було розпочато виробництво породовантажних машин 1ППН5Я. У 1998 р. розпочато виробництво:
- нового прохiдницького комбайну КСП-32;
- нового прохiдницького комбайну КСП-21.
У 1999 р. заводом було виготовлено та поставлено у республiку Бiлорусь прохiдницькi комбайни 4ПП-2СМ.
Заводом освоєно випуск гiдромоторiв, скрiбкових ланцюгiв, гiдрозамкiв та iнших комплектуючих виробiв, якi ранiше ввозились з рiзних куткiв Росiї.

Інформація про організаційну структуру емітента

Товариство складається з 31 структурного пiдроздiлу. Всi пiдроздiли знаходяться на територiї заводу в м. Ясинувата.
Товариство має 4 основнi цехи: iнструментальний, ливарний та 2 механо-складальних. Iншi пiдроздiли вiдносяться до допомiжних. Iнструментальний цех виробляє деталi та вузли, необхiднi для створення основних видiв продукцiї заводу. Ливарний цех виплавляє вуглицеву, леговану та електросталь, литво чавунне, виготовляє поковки, штамповки, зварювальнi металоконструкцiї, вироби з пластмас. У механоскладальних цехах проводиться складання прохiдницьких комбайнiв, машин, навантажувальних машин, лебiдок та iнших видiв продукцiї.
Крiм цього, товариство має допомiжнi пiдроздiли:
енергоцех, транспортний цех, залiзничний цех, ремонтний цех, експериментальний та модельний цеха, господарський пiдроздiл, служба механiка, технiчний вiддiл, вiддiли постачання.
Товариство випiкає хлiб та хлiбо-булочнi вироби. Має роздрiбну торгiвельну мережу, в якiй вiдбувається реалiзацiя продуктiв харчування, непродовольчих товарiв та ГММ. Товариство має мережу громадського харчування (їдальня, кафе). Дiагностичний центр реалiзує медичнi послуги. Роздрiбна мережа аптек реалiзує медикаменти. Товариство надає послуги у сферi вiдпочинку, розваг, культури та спорту.

Опис обраної облікової політики

Товариство обрало облiкову полiтику у вiдповiдностi з законом України 96-XIV "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.99р. Фiнансова звiтнiсть складена у нацiональнiй валютi - гривнi.
Фiнансова звiтнiсть товариства була пiдготовлена за 2006 р. вiдповiдно до Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, затверджених наказами Мiнiстерства фiнансiв України.
За ПСБО звiтний перiод складає календарний рiк. Передбачається також складання промiжної звiтностi (квартальної та мiсячної) нарастаючим пiдсумком з початку року.
Баланс вiдображає фактичну вартiсть майнового стану товариства з урахуванням зносу основних засобiв, малоцiннi та швидкозношуванi предмети, нематерiальнi активи. Знос нараховується вiдповiдно дiючого податкового законодавства. Норми нарахування зносу складають:
- будiвлi, споруди, передавальнi пристрої - 2%;
- транспортнi засоби, машини та обладнання - 10%;
- iншi - 6% - 15%.
У статтi "Нематерiальнi активи" вiдображається вартiсть об'єктiв, вiднесених у склад нематерiальних активiв вiдповiдно стандартам. В цiй статтi приводяться окремо первiсна та залишкова вартiсть нематерiальних активiв, а також нарахована сума зносу.
У статтi "Незавершене будiвництво" вiдображається вартiсть незавершених капiтальних iнвестицiй в будiвництво, виготовлення, реконструкцiю, модернизацiю, придбання необоротних активiв, а також авансовi платежi для фiнансування капiтального будiвництва.
Основнi засоби вiдображенi в облiку за фактичними витратами на їх придбання, доставку, встановлення, спорудження i виготовлення з урахуванням сум декiлькох обов'язкових дооцiнок, якi було проведено за рiшенням КабМiну України у зв'язку з iнфляцiєю, починаючи з 1992 р.
Данi українського бухгалтерського облiку не дозволяють визначити iсторичну собiвартiсть об'єктiв основних засобiв або її справедливу вартiсть (реальну ринкову вартiсть), як вимагають ПСБО. Iндексацiї балансової вартостi основних фондiв проводились згiдно з механiзмом та iндексами, встановленими державними органами. Загальнi для всiх пiдприємств iндекси, що були визначенi Мiнiстерством статистики, не могли привести облiкову вартiсть об'єктiв основних засобiв у вiдповiдностi до їх реальної ринкової вартостi. До основних засобiв вiдносяться видатки на незакiнченi роботи.
Нарахування амортизацiї основних засобiв проводиться у вiдповiдностi з українським податковим законодавством. До 01.07.97р. нарахування амортизацiї проводилось прямолiнiйно за єдиними встановленими державою нормами. З 01.07.97р. амортизацiя нараховується методом зменшення залишку, шляхом використання встановлених норм до залишкової вартостi основних засобiв на початок звiтного перiоду.
Строк амортизацiї нематерiальних активiв визначається строком їх корисного життя. Амортизацiя нараховується прямолiнiйним методом.
Запаси включають сировину та матерiали МШП на складi. Запаси облiковуються за собiвартiстю. Собiвартiсть запасiв включає витрати на придбання.
Матерiальнi цiнностi, якi не мають реалiзацiйної вартостi, не визнанi активами.
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї вiдображають фiнансовi iнвестицiї на перiод бiльше одного року, а також iнвестицiї, якi не можуть бути реалiзованi у будь-який момент.
Довгострокова дебiторська заборгованiсть показує заборгованiсть фiзичних та юридичних осiб, яка буде погашена пiсля 12 мiсяцiв с дати баланса.
Дебiторська заборгованiсть вiдображається за реальною вартiстю. Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги включає заборгованiсть за реалiзованi в кредит продукцiю, товари, наданi послуги. Iнша дебiторська заборгованiсть складається iз заборгованостi, що не пов'язана з продажем продукцiї та наданням послуг.
Доход вiд реалiзацiї продукцiї визначається у вiдповiдностi з методом нарахувань при вiдвантаженнi продукцiї. Доход вiд надання послуг вiдображається, коли надання послуг здiйснено.
Витрати майбутнiх перiодiв вiдображають витрати, якi мали мiсце на протязi поточного або минулих звiтних перiодiв, але вiдносяться до наступних звiтних перiодiв.
Витрати на податок на прибуток включають податки, розрахованi у вiдповiдностi до дiючого податкового законодавства України.
Грошовi кошти включають суму грошей у касi, на поточних та iнших рахунках в банках.
Додатково вкладений капiтал вiдображає суму, на яку вартiсть реалiзацiї випущених акцiй перевищує їх номiнальну вартiсть.
Iнший додатковий капiтал вiдображає суму дооцiнки необоротних активiв, вартiсть необоротних активiв, безкоштовно одержаних вiд iнших юридичних та фiзичних осiб та iншi види додаткового капiталу.
У статтi "Векселя виданi" вiдображається сума заборгованостi, на яку пiдприємство видало векселя пiд забезпечення робiт, послуг кредиторiв.
Стаття "Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги" вiдображає суму заборгованостi постачальникам та пiдрядчикам за матерiальнi цiнностi, виконанi роботи та послуги.
Принципами складання бухгалтерської звiтностi є:
1. Безперервнiсть функцiонування пiдприємства.
2. Постiйнiсть методiв, застосовуємих у бухгалтерському облiку.
3. Облiк витрат тадоходiв вiдображаються у тому звiтному перiодi, у якому вони мали мiсце.

Витяг з аудиторського висновку

Аудитори провели аудиторську перевiрку балансу ВАТ "Ясинуватський машинобудiвний завод" (який додається) станом на 31 грудня 2006р., а також перевiрку звiту про фiнансовi результати за 2006р., звiту про рух грошових коштiв за 2006р., звiту про власний капiтал за 2006р., примiток до рiчної фiнансової звiтностi за 2006р. Вiдповiдальнiсть за цi фiнансовi звiти несе управлiнський персонал товариства. Аудитори несуть вiдповiдальнiсть за висловлення думки щодо цих фiнансових звiтiв на пiдставi аудиторської перевiрки. Аудитори провели аудиторську перевiрку у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиторської перевiрки для отримання достатньої впевненостi, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень. Аудит передбачає виконання аудиторських процедур задля отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриттiв в фiнансових звiтах. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом, та загального представлення фiнансових звiтiв. Аудитори вважають, що отримали достатнi та вiдповiднi аудиторськi докази для висловлення думки.

За думкою аудиторiв, фiнансова звiтнiсть представляє достовiрно в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан ВАТ "ЯМЗ" на 31 грудня 2006 р., вiдповiдно до Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" 996/XIY вiд 16.07.99р., а також затверджених Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку в Українi.

Інформація про основні види товарів або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, надання послуг

Товариство спецiалiзується на виробництвi особливо складної гiрничо-прохiдницької технiки та iншого гiрничо-шахтного обладнання.
Основною продукцiєю товариства (бiля 80% доходу вiд реалiзацiї) є виробництво прохiдницьких комбайнiв рiзних модифiкацiй:
- прохiдницькi комбайни:
- 62 шт. на 103833 тис. грн. (2004р.); 60 шт. на 121294.9 тис. грн. (2005р.); 55 шт. на 84464.3 тис. грн. (2006р.)
- iншi машини:
- 8 шт. на 1536.6 тис. грн. (2004 р.); 10 шт. на 1913.6 тис. грн. (2005р.); 11 шт. на 1847.4 тис. грн. (2006р)
- товари народного споживання - 32325.9 тис. грн. (2004 р.); 27923.7 тис. грн. (2005р.).; 36648.1 тис. грн. (2006р.).
Дiяльнiсть товариства не залежить вiд сезонних змiн, оскiльки попит на його продукцiю не має сезонного характеру. Товариство має змогу збiльшити своє виробництво, але замовники не мають достатньо коштiв на замовлення продукцiї товариства. Товариство освоює новi види продукцiї у кожному роцi, модернизує комбайни, якi вже є.

Товариство постачає свою продукцiю на вугiльнi пiдприємства України, у страни СНД та у далеке зарубiжжя. Значними споживачами продукцiї є:
Україна:
ТОВ "Промисловий Альянс Схiд-Захiд" , ТОВ "Евро-Iмпекс"; ТОВ "Торговий дiм ЯМЗ"; ТОВ "Брукс"; ВАТ "Енергомашспецьсталь"; ТОВ "Техкорпорацiя Союз"; ТОВ "Агроснаб Донбасу"; ТОВ "Укршахтоснаб"; ТОВ "Укрвугiлляенергопрактик"; ТОВ ПК "Орвикс".
Близьке зарубiжжя:
ЗАТ "Стелс" (Росiя); ВАТ "СУЕК" (Росiя); ВАТ трест "Шахтоспецьбуд" (Бiлорусь); ВАТ ОУК "Южкузбассуголь" (Росiя); ТОВ "Промисловий Альянс" (Бiлорусь); ВАТ "Западная Казахстанская корпорация стройматериалов" (Казахстан).
далеке зарубiжжя: Компанiя "East MEK kft" (Угорщина);
Умови i вартiсть укладених угод є конфедицiйною iнформацiєю товариства.
Виробництво гiрничо-шахтного обладнання має такi особливостi розвитку:
- зменшення обсягiв замовлень на нове обладнання поряд iз зростанням попиту на запаснi частини;
- поширення конкуренцiї.
Це обумовлено:
- зменшенням обсягiв вугледобування, що призводить до зменшення фiнансування галузi;
- вiдновлення виробництва на деяких пiдприємствах-конкурентах, якi деякий час не працювали.
Основними конкурентами товариства в Українi по виробництву прохiдницьких комбайнiв є:
- ЗАТ "Новокраматорський машинобудiвний завод";
- Горлiвський машинобудiвний завод iм. Кiрова.
Прохiдницькi комбайни аналогiчного класу виробляються у Росiї:
- Копiйський машинобудiвний завод (Челябинська обл.);
- Ясногiрський машинобудiвний завод (Тульська обл.).
ВАТ "ЯМЗ" давно випускає прохiдницькi комбайни, має великий досвiд у розробцi нових видiв комбайнiв i гiрничого обладнання. Тому, на нашу думку, продукцiя товариства є кращою.

Інформація щодо істотних проблем, які впливають на діяльність емітента

На дiяльнiсть товариства впливають постiйнi змiни чинного i податкового законодавства. Недостатнє фiнансування вугiльної галузi не дає змоги товариству мати бiльше замовникiв.

Інформація про факти виплати штрафів і компенсацій за порушення чинного законодавства

За звiтний перiод товариство сплатило штрафiв на суму 153.4 тис. грн., а саме:
- штрафи за перевiркою збору за спец. використання води - 0.2 тис. грн.;
- штрафи за перевiркою збору за забруднення навколишнього середовища - 1.2 тис. грн.;
- штрафи за перевiркою податка в доходiв - 83.2 тис. грн.;
- штрафи за невиконання перевезень i погрузки - 0.6 тис. грн.;
- штрафи за перевiркою податку на прибуток - 59.4 тис. грн.;
- пеня по ВЕД - 4.7 тис. грн.;
- штраф по податку з транспортних власникiв - 0.5 тис. грн.;
- штраф за перевiркою орендної плати за землю - 0.2 тис. грн.;
- штраф за порушення правил та норм утримання при реалiзацiї гидрозамкiв - 3.2 тис. грн.;
- штраф ДКЦПФР - 0.2 тис. грн.

Опис обранної політики щодо фінансування діяльності емітента

Товариство знаходиться на самофiнансуванi та на госпрозрахунку. Державних замовлень товариство не мало у звiтному роцi. Нiяких пiльг по податкам товариство не має.
За оцiнками фахiвцiв можна зробити висновок.
На пiдставi розрахунку коефiцiєнтiв лiквiдностi можна сказати, що за станом на 31.12.2006 р. товариство має лiквiдний баланс та здатне реально погасити свої поточнi зобов'язання.
Коефiцiєнт фiнансової незалежностi свiдчить про питому вагу власного капiталу в загальнiй сумi коштiв, авансованих в дiяльнiсть товариства. Розрахований коефiцiєнт фiнансової незалежностi показує, що частка власного капiталу на кiнець року залишилась на попередньому рiвнi, в ресурсах товариства власний капiтал займає переважну частину, що свiдчить про те, що пiдприємство незалежне вiд залучених засобiв.
Коефiцiєнт структури капiталу (фiнансування) свiдчить про те, що товариство не має значної залежностi вiд залучених коштiв.
Можна зробити висновок, що товариство платоспроможне та здатне реально погасити свої поточнi зобов'язання. Товариство не вiдчувало нестачу лiквiдних активiв, зокрема грошових коштiв.
Фiнансова стiйкiсть товариства вiдповiдає прийнятим нормам i товариство незалежне вiд зовнiшнiх джерел фiнансування - це завжди сприятливо дiє на фiнансово-господарську дiяльнiсть пiдприємства.
В цiлому, фiнансовий стан товариства можна вважати задовiльним.

Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів)

Товариство має укладенi договори, але ще невиконанi, тому що вони подовжуються:
- ТОВ "Евроiмпекс" - дог. вiд 01.06.04р. (2 комбайни);
- ТОВ "ТД ЯМЗ" (Москва) - дог. 238-РР1314-4402 вiд 21.04.06р.; дог 249-РР1314 вiд 05.01.07р.; дог 1 вiд 03.01.06р.; дог 35 вiд 01.12.06р. (двi дробилки ДДЗ-6, ДДЗ-4; комбайн, погрузчик, зап. частини);
- ТОВ "Луга-Трейд" - дог 3 вiд 15.01.07р., дог 45 вiд 02.06.03р. (запаснi частини);
- ТОВ "ТМД ЯМЗ" - дог 10 вiд 05.04.06р. (комбайн, зап. частини);
- ТОВ "Орвикс" - дог 33 вiд 08.11.06р. (комбайн);
- ТОВ "ТД ЯМЗ-iмпекс" - дог 34 вiд 10.11.06р. (рiзнi машини, комбайн);
- ТОВ "ЕМЕК Україна" - дог комiсiї вiд 01.03.07р. (комбайн);
- ТОВ "Белинжцентр" (Бiлорусь) - дог 250-РР1314-4402 вiд 05.01.07р. (машина 2КС-2Y/40);
- Фiрма "HYDEX KFT" (Угорщина) - дог 2006/1-5-6-7-8/6025 вiд 20.05.06р. (2 комбайни);
- Фiрма "Repart" (Велика Британiя) - контракт 256-РР1314-4402 вiд 02.03.07р. (запаснi частини).

Прогнози та плани щонайменше на рік про діяльність емітента

ВАТ "ЯМЗ" на майбутнiй рiк планує випустити продукцiї на суму 138172.6 тис. грн., а саме:
- комбайни прохiдницькi:
- КСП-32 - 50 шт. на суму 65000 тис. грн.;
- КСП-42 - 4 шт. на 8000 тис. грн.;
- КСП-33 - 12 шт. на 16320 тис. грн.;
- КСП-35 - 1 шт. на 1610 тис. грн.;
- КСП-22 - 6 шт. на 5760 тис. грн.;
- КСП-21 - 3 шт. на 2790 тис. грн.;
- КСП-42 - 4 шт. на 8000 тис. грн.;
- породопогрузочна машина - 15 шт. на 12450 тис. грн.;
- машина стволова погр. КС2У/40 - 4 шт. на 2360 тис. грн.
- бурова установка - 1 шт. на 360 тис. грн.
- грузчик пневтичний - 4 шт. на 141.8 тис. грн.
- установка пилоулавлив. - 15 шт. на 2325 тис. грн.
- дробилка - 8 шт. на 1356 тис. грн.
- запчастини ГШО - 18000 тис. грн.;
- товари народного споживання в опт. цiнах - 300 тис. грн.;
- ковбаснi вироби - 2400 тис. грн.;
- iнша продукцiя - 1000 тис. грн.

Інша інформація, що може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента

Звiт за 2005 р. був розташований на сайтi www.finance.ua 26 травня 2005 р.
Керiвництво товариства не планує вiдмовлятись вiд утримання об'єктiв соцiальної сфери. Це рiшення ухвалено на загальних зборах акцiонерiв.

Ознака рейтингового агентства 
Найменування рейтингового агентства, яке визначило рейтингову оцінку емітента протягом календарного року, що передує поданню звітуд/н 
Дата визначення рейтингової оцінки емітента 
Інформація щодо рейтингової оцінки емітента визначеної протягом календарного року, що передує поданню звітуд/н 
Ознака рейтингового агентства, яке поновило рейтингову оцінку емітента протягом календарного року, що передує поданню звіту 
Найменування рейтингового агентства, яке поновило рейтингову оцінку емітента протягом календарного року, що передує поданню звітуд/н 
Дата поновлення рейтингової оцінки емітента 
Інформація щодо рейтингової оцінки емітента поновленої протягом календарного року, що передує поданню звітуд/н